صفحه اصلی > اخبار > محتوای
کانزاس سیتی قدرت & نور 1000 EV شارژ ایستگاه نصب خواهد شد
- Apr 16, 2017 -

اگر بیشتر EV ایستگاه های شارژ وجود دارد، وجود نخواهد داشت بیشتر سرندهای ارتعاشی, استدلال می رود. اگر سرندهای ارتعاشی بیشتر وجود دارد، وجود نخواهد داشت بیشتر EV ایستگاه های شارژ, ضد استدلال اجرا می شود. و ما دور و دور. اجازه دهید برخی از عشق ارسال را امروز کسانی در کانزاس سیتی قدرت & نور که تصمیم به بیش از یک سال پیش به بحث های جاری مختل و شروع ساختمان EV شارژ زیرساخت در آن منطقه خدمات.

KCP&L EV charging network

در سال 2015، KCP & L تصمیم گرفت اسب تا 20 میلیون دلار برای نصب ایستگاه های شارژ 1000 EV در داخل و اطراف شهر کانزاس. برنامه که در حال حاضر تقریبا کامل و آن شهر کانزاس را به یکی از سریع ترین رشد بازار EV در آمریکا تبدیل شده است. چاک Caisley، KCP & L است معاون بازاریابی و امور عمومی می گوید "کمی حرکت جریان در اینجا وجود دارد در وسط پل کشور". "Awfully هیجان زده در مورد چشم انداز این نوع حمل و نقل می کنیم و بنابراین ما می خواستیم به کاتالیزوری به آن."

EV شارژ ایستگاه نه فقط در سراسر تالار شهر و یا در مراکز می رویم. آنها را در محل کار در گاراژ آپارتمان در فروشگاه های مواد غذایی, شهرستان پارکینگ و در استادیوم ورزشی منطقه نصب شده است. ایده این است که مردم به اتهام اتومبیل خود به عنوان تلفن همراه خود را انجام می دهند اجازه می دهد تا آنها را در مورد زندگی روزانه خود را متصل کردن. شارژ رایگان در مرحله نصب شده است اما انتظار می رود برای انتقال به صورت پرداخت به اتهام شروع تابستان امسال.

برای KCP & L, نصب شارژر EV مورد حمل و نقل بیش از تمیز است. شبکه انرژی آینده دوباره تصور و نداشتن برای ساخت نیروگاه های بیشتر است. Caisley می گوید: شبکه برق KCP & L را به کار در روزهای گرم تابستان هنگامی که استفاده از تهویه مطبوع در حداکثر است ساخته شده است. در نتیجه، سیستم 80% از زمان مورد استفاده قرارگرفته است. مشتریان در حال حاضر برای شبکه برق و نیروگاه های انرژی پرداخت می شود. افزایش چشمگیر در مصرف برق را کاهش هزینه در هر واحد KCP & L است و می تواند به معنای پایین برق صورتحساب برای مشتریان خود.


Caisley می گوید: "زمانی که شما در تلویزیون اضافی در خانه خود را روشن، که به اندازه کافی برای تغییر معادله که نیست،". "اما هنگام صحبت کردن بخش [صنعت خودرو] تا حد 25 تا 30 درصد از کل اقتصاد و معدنی آن است که مقدار قابل توجهی از استفاده از برق افزایش یعنی ما در حال حاضر استفاده از این زیرساخت است که مشتریان صحبت میکنید بسیار موثر تر پرداخت."

او می افزاید که برق شرکت فروش همیشه تمیز کننده داره. سوخت های فسیلی کاهش سهم برق منطقه تولید. هسته ای و منابع تجدیدپذیر حساب برای نزدیک به نیمی از آن. "ما فقط به نشستن در عربستان سعودی معادل باد، اتفاق می افتد" او می گوید.

شرکت ابزار پذیرایی سرد به آن برنامه از تنظیم کننده های محلی در کانزاس و میسوری بدست. هنگامی که برای اجازه اضافه کردن 2 یا 3 درصد هزینه ماهانه به صورتحساب مشتریان برای کمک به پرداخت هزینه برای نصب و راه اندازی و نگهداری از ایستگاه های شارژ خواسته، کانزاس رگولاتور گفت: نه. میسوری هنوز تصمیم گیری در مورد درخواست است.

دیوید نیکل وکیل مصرف کننده با شهروندان کانزاس هیئت Ratepayer سودمند می گوید: "KCP & L قطعا به رول هر برنامه شبکه ماشین تمیز می خواهند آزاد است. یا نه آنها تحمیل هزینه بر مصرف کننده اسیر سوال می شود. ما را در آن، به سادگی نیست." Yup، دیوید، درست است. هیچ کس در ذهن حق خود می خواهم به پرداخت 3 سنت در ماه به خطرات بهداشتی تر و دارای کیفیت هوا با تشویق استفاده از اتومبیل های صفر تولید گازهای گلخانه ای را بهبود بخشد. هنگامی که مردم زندگی طولانی و سالم زندگی می کنند هیچ کس تا کنون قادر به درک نفع اقتصادی است که تعلق است چرا؟

پاسخ pigheaded به همین ترتیب رگولاتوری در کالیفرنیا سال پیش بازی. در پایان، قوه مقننه پا و موظف به سادگی تاسیسات blathering توقف بیش از چند سکه و شروع به ارائه راه حل های کم تولید گازهای گلخانه ای به جامعه. با کمال تعجب، سودمندی شرکت در گلدن استیت انرژی سبز برای کسب و کار در واقع خوب است پیدا کرده اند. Whod'a thunk آن، متعجب است؟


کپی رایت © BESEN-گروه همه حقوق محفوظ است.